EKİBİMİZ

 OFİS HAKKINDA

AYYAPI Mimari, 1992 yılında kurulmuş bir şirkettir. Ahmet Sayar ve Turgut Çıkış ortaklığı 1998 yılına dayanmaktadır. Mesleklerindeki prensipleri ve proje yaklaşımları, iyiyi ve güzeli doğru bir şekilde tasarlamak ve inşa etmektir. Projelerinin bulunduğu çevre ile olan ilişkilerine, tarihi ve kentsel doku içerisinde yer alışlarına özellikle önem vermektedirler. Akdeniz’li olmanın, İzmir’de yaşamanın ve bu kültür içinde yetişmiş olmanın etkileri yapılan projelerde görülmektedir. Port Alaçatı ve Çeşme Marina projelerindeki deniz ve deniz yapılarındaki uzmanlığı Ayyapı Mimari’nin en büyük referansıdır. Ayyapı Mimari,  İzmir ve diğer şehirlerde iz bırakan projelere imza atmaktadır.

ahmet

     AHMET KARAÇÖL – Ekip Şefi           1985 yılında Sivas’ ta doğdu. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2011 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimari Restorasyon Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.Ekibimizde 2015 yılından beri görev almaktadır.

DSC_1500-01

HAZALSU KIZIL
1990 yılında İzmir’de doğdu.2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Ekibimizde 2014 yılından beri görev almaktadır.

Ahmet Uz

AHMET UZ
1988 yılında İzmir’de doğdu. Mimarlık eğitimine İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde başlayıp, 2013 yılında Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans çalışmalarını Viyana’da 2016 yılında tamamladı.Ekibimizde 2016 yılından beri görev almaktadır.